O projekte

IBV Kostolište

spať na predchádzajúcu stránku

Úplne nová obytná zóna rodinného charakteru budovaná v modernej architektúre, kladúca dôraz na kvalitu, jednoduchosť a najmä funkčnosť nielen samostatných jednotiek, ale aj lokality ako celku, s cieľom podporiť ekologické a nízkoenergetické bývanie.

Hlavnou prednosťou projektu je jeho poloha v kľudnej okrajovej časti obce, v tesnej blízkosti zmiešaných lesov, ale zároveň vzdialenej len pár minút autom či bicyklom od Malaciek. Autobusová zastávka, ktorá spája obec s okolitými dedinami, mestom Malacky a Bratislavou, je dostupná pešo po dobudovanom chodníku (apríl 2020 cca 80 m).

Našou snahou je citlivo vsadiť modernú architektúru do vidieckej lokality a zároveň harmonicky prepojiť bývanie v rodinných domoch s bývaním v trojpodlažných bytových domoch.

Ponuka bývania je pomerne široká, s cieľom vyhovieť čo najširšiemu spektru záujemcov.

V časti určenej na rodinné domy je priestor pre 20 domov: štrnásť 4-izbových bungalovov, dva jednopodlažné dvojdomy a tri dvojpodlažné 5-izbové domy pre väčšie rodiny.

V súbore bytových domov vyrastie šesť trojpodlažných bytoviek s ponukou jedno-, dvoj- a trojizbových bytov s terasami a balkónmi. Pridanou hodnotou všetkých prízemných bytov bude malý súkromný pozemok s parkovou úpravou, oplotený živým plotom.

Naplánované sú tiež dva obchodné priestory vhodné na prevádzkovanie kaviarne a poskytovanie služieb a tiež detské ihrisko s exteriérovými fitness prvkami a oddychovým parčíkom.

Priamou súčasťou tejto obytnej zóny bude objekt súkromnej materskej školy. Viac o škôlke sa dočítate na www.montessori-malacky.sk.

Všetky projekty budú realizované s maximálnym dôrazom na kvalitu materiálov i vyhotovenia a v súlade s najnovšou tepelnotechnickou normou, čo zaručí mimoriadne nízke prevádzkové náklady a Váš dom sa stane takmer pasívny. Ekologický prístup k bývaniu ukazuje použitie nízkoúdržbových materiálov s dlhou životnosťou a nízkou energetickou náročnosťou ako aj maximálna izolácia obvodových stien a stropov.

Samotný návrh a dispozičné riešenia domov v IBVkostolište vychádzajú zo skúseností architektov projektu spoločnosti PROMIPROJEKT, ktorí nemalou mierou prispeli ku kvalite projektu.

Samozrejmosťou je úplná infraštruktúra vrátane optickej dátovej siete. Partnerom pre vodovod a kanalizáciu je Bratislavská vodárenská spoločnosť garantujúca najnižšie možné prevádzkové náklady.

Výstavba sa začne na jar 2020, rezervácie budú možné už v Januári . Tešíme sa na Váš záujem.